Nevybrali jste si z nabídky? Nevadí. Nové byty Praha naleznete také na webu bytyprodejpraha.cz

Pokračujte na:

Smlouva o převodu družstevního bytu neboli smlouva o převodu družstevního podílu

Kupujete-li si družstevní byt, je nutné být seznámen s několika smlouvami, které by Vám mohli v budoucnu velmi pomoci a s nějakými smlouvami, které budete dozajista potřebovat. Zde jsou tři nezbytné:

I: Podnájemní smlouva na družstevní byt, kterou bude potřebovat úplně každý. Jedná se o smlouvu, která je prvním krokem ke vstupu do družstva a dojednáním si, jaká bude výše anuity, kterou budete splácet. Výše anuity se dá ovlivnit počátečním vkladem, který je minimálně 25 procent celkové ceny bytu.

II: Kupní smlouva na družstevní byt. Smlouva, která zajišťuje koupi družstevního bytu. Určuje jeho celkovou hodnotu a stanovuje podmínky koupě.

III: Smlouva o prodeji družstevního bytu, je smlouva, která je hlavně pro případ, že byste chtěl Váš byt prodávat a plánujete jej převést na jinou osobu.

Je vhodné ještě připomenout, že nákup družstevního bytu funguje sám o sobě jako úvěr na družstevní byt, tím pádem není nutné, si jakkoliv jinde půjčovat nebo dokonce brát hypotéku. Člověk tak má mnohem méně starostí a ví, na koho se obrátit při všech možných problémech. Smlouvy slouží jako podklad a mohou být upravené objemy stranami, pro spokojenost a informovanost jako prodejce, tak nakupujícího. 

 
druzstevni-byty-praha.eu © 2012