Nevybrali jste si z nabídky? Nevadí. Nové byty Praha naleznete také na webu bytyprodejpraha.cz

Pokračujte na:

Úvěr ani půjčky na družstevní byt a ani hypotéka na družstevní byt nejsou vůbec potřeba

Placení družstevního bytu je záležitost velmi jednoduchá a skládá se z několika kroků:

Za prvé: Ze začátku je nutno zaplatit čtvrtinu hodnoty družstevního bytu a to včetně příslušenství popřípadě i garážového stání.

Za druhé: Zbylá část ceny je placena v podobě takzvané anuitní splátky, což je v podstatě měsíční nájem.

Za třetí: Významnou součástí procesu je rezervační smlouva, která přesně specifikuje vybranou bytovou jednotku a definuje podmínky nezbytné pro přijetí do bytového družstva.

Díky tomuto není potřeba žádná půjčka na družstevní byt ani nic podobného. Koupě družstevního bytu je tak snadná a probíhá pouze mezi prodejcem a kupujícím, nikoliv ještě mezi bankou. Po koupi bytu máte mnohé možnosti co s bytem dělat. Družstevní byty lze pomocí smlouvy převést na Vás a následně můžete byt samy prodávat, ale nezapomínejte na věci jako je například daň z prodeje nebo zdanění prodeje samotného. Smlouva o převodu družstevního podílu je jediným způsobem, jak přepsat byt v katastru do svého vlastnictví. I přes fakt, že některé banky už dnes hypotéku na družstevní byt nabízejí, je to velice nepraktické a hodně prodělečné, přičemž ručení družstevním bytem, které banka vyžaduje, by Vás mohlo připravit o vše, a ještě uvrhnout do mnoha dluhů. Jakákoliv půjčka na družstevní byt je tak věcí hloupou a s výhodami, které anuita nabízí, byste si tím jen přidělali více starostí.

 
druzstevni-byty-praha.eu © 2012